Als creatief type vind ik basic kledingstukken al snel te saai. Daarom pimp ik graag kleding. Je kan (oude) basics met weinig middelen en inspanning veranderen in een nieuwe creatie waarmee jij de show steelt. Of verwerk verschillende kledingstukken tot één nieuw project. Dit keer heb ik een grijs vest gepimpt. Er zat weinig model in (weg taille) en de zoom zat bij mij heupen (die wilde ik net niet accentueren). Niet echt om warm voor te lopen, maar daar heb ik verandering in gebracht. Hier zie je het vest voor en na.
Wat heb ik gedaan?
- Het vest tailleren;
- Asymmetrische zoom;
- Biesje langs de hals en voorpanden;
- Knoopsluiting;
- Manchetten;
Wat heb ik nodig?
- Vest;
- Garen;
- Knopen;
- Twee verschillende restjes stof voor de bies en de manchetten;
- Stukje vlieseline om de knoopsgaten te verstevigen.
Hoe ga je te werk? Ik begin meestal met één of twee veranderingen. In dit geval de taillering en de zoom. Daarna kijk je of je kledingstuk al af is of dat je er nog iets aan toe wil voegen. Je merkt vanzelf of je klaar bent.
Kijk thuis eens wat jij nog hebt aan kleding die je eigenlijk nooit draagt en materialen die nog op de plank liggen. Je kan er zo iets moois van maken. Weet je nog niet zo goed wat je met die verschillende onderdelen aanmoet? Of durf je de schaar niet in je kleding te zetten? Kom dan naar de workshop kleding pimpen op 4 of 16 maart.